Magia tłuszczu - Liposukcja i Lipotransfer

17 września 2017

W organizmie dojrzałego człowieka znajduje się około 30 milionów komó­rek tłuszczowych. Pojedyncze komórki mają średnicę około 80-100 mikro­metrów. Są duże, niemalże widzialne gołym okiem! Mają formę jajowatą, okrągłą, a niekiedy wielościenną. Tkanka tłuszczowa stanowi 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% masy ciała u mężczyzn. Co więc, gdy przeszkadza Ci zbyt duży obwód w konkretnych miejscach, a w innych jest on zbyt mały?

Kilka słów o tłuszczu

Podstawową komórką tłuszczową jest adi­pocyt, który powstaje już w życiu płodowym i sukcesywnie w trakcie dojrzewania orga­nizmu z niezróżnicowanych komórek ma­cierzystych luźnej tkanki łącznej. Najpierw powstaje tzw. pre-adipocyt, a później doj­rzała komórka, która stopniowo wypełnia się tłuszczem.

Komórki tłuszczu są bardzo duże i mogą się powiększać. Aż 85% ich objętości sta­nowi tłuszcz. Kiedyś uważano, że adipocyty powstają do pewnego wieku, mniej więcej do 7 roku życia. Nic bardziej mylnego – naj­nowsze badania wykazały, że nowe komórki tłuszczowe mogą się tworzyć także w doro­słym życiu. Jest to tylko kwestia stworzenia im odpowiednich warunków, zależnych od naszych nawyków żywieniowych oraz zabu­rzeń metabolicznych w organizmie.

Funkcje tkanki tłuszczowej:

 • aktywny organ endokrynny – wytwarza m.in. żeńskie hormony płciowe
 • system immunomodulujący syntetyzujący biologicznie czynne peptydy
 • bierze udział w procesie kontroli bilansu energetycznego organizmu
 • amortyzuje wstrząsy
 • stanowi magazyn tłuszczowych komórek macierzystych
 • transportuje w całym organizmie witaminy: A, D, E i K

Magia tluszczu

Gdy tkanki tłuszczowej jest za dużo ...

Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi do otyłości, która przyczynia się do wystą­pienia chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i choroba niedokrwienna serca. Zaburzenia funkcji endokrynnej adipocytów przejawiają się za­równo nadmiarem tkanki tłuszczowej, jak i jej niedoborem.

Z nadmiarem tkanki tłuszczowej warto wal­czyć wielopłaszczyznowo:

 • przestrzeganie zaleceń dietetycznych i zmiany w odżywianiu
 • regularna aktywność fizyczna
 • przebudowa psychiki i wzmocnienie samooceny
 • wyznaczanie sobie jasnych, osiągalnych celów
 • wyregulowanie pracy organizmu przepisanymi przez lekarza lekarstwami i suplementami diety
 • zabiegi kosmetologiczne, takie jak: Endermologie, Maximus, Cellactor
 • zabiegi chirurgiczne, takie jak: LipoLife 3G i Adivive

A może odessać?

Liposukcja to zabieg polegający na usunięciu tłuszczu przez jego oddessanie. Jest skutecz­ną korektą niedoskonałości u wszystkich tych osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z wybranej partii. Co ważne, nie jest to me­toda leczenia otyłości całego ciała. Podczas jednego zabiegu można odessać ok. 2-3 litry tkanki tłuszczowej. Metoda ta służy więc do widocznego odchudzenia i wymodelowana konkretnej partii ciała. Zazwyczaj są to par­tie najbardziej oporne na chudnięcie.

Obszary najczęściej poddawane liposukcji to:

 • BRZUCH
 • PLECY
 • POŚLADKI
 • UDA
 • KOLANA
 • KOSTKI
 • BRYCZESY
 • RAMIONA
 • ŁYDKI
 • PODBRÓDEK
 • TALIA
 • KLATKA PIERSIOWA

LipoLife 3G

LipoLife 3G jest lipolaserem, czyli urządze­niem do rozbijania komórek tłuszczowych. Zabieg jest bezpieczny, sprawdzony i wyko­nywany w znieczuleniu tumescyjnym (miej­scowym), aby był komfortowy dla pacjenta. Specjalna kaniula – igła wyposażona w laser – wprowadzana jest przez drobne nacię­cie skóry.

Mogłoby się wydawać, że tkanka tłuszczowa jest w organizmie płynna. W rzeczywistości jest one jednak zbita i połączona z tkanką łączną i przegrodami łącznotkankowymi (głównie kolagenowymi). Aby ją usunąć na­leży tłuszcz podskórny rozbić na mniejsze kawałki i podgrzać laserowo, żeby uwolniła tłuszcz. To właśnie dzieje się podczas zabie­gu liposukcji laserowej.

Laser diodowy o długości fali 1470 nm to najnowocześniejszy z obecnie używanych laserów do liposukcji na świecie. Dzięki za­stosowaniu tak innowacyjnych technologii zabieg jest bezpieczny, komfortowy i w pełni kontrolowany przez lekarza-chirurga.

Po zabiegu pacjent nie wymaga hospitali­zacji, pozostaje jedynie na godzinnej obser­wacji. Przy zastosowaniu lipolasera czas powrotu do zdrowia jest bardzo krótki i w za­sadzie bezbolesny. Laser zamyka drobne na­czynia krwionośne, co zmniejsza krwawienie i obrzęk. Po zabiegu mogą wystąpić drobne zasinienia, czasem niewielki obrzęk. Zaleca­ny jest opatrunek uciskowy i specjalny strój. Przez kilka dni po zabiegu należy prowadzić oszczędzający tryb życia, czyli ograniczyć aktywność fizyczną, unikać gorących kąpie­li i ekspozycji słonecznej. Zalecamy uzupeł­niające zabiegi fizjoterapeutyczne po 10-14 dniach od daty liposukcji. Świetnie sprawdzi się tutaj seria Endermologie Endermolab 2.

Gdy tłuszczyku jest za mało ...

Lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu z jednego obszaru ciała w inny, to re­welacyjna metoda modelowania i wyszczu­plania sylwetki. To również sposób na rewi­talizację i wyraźną poprawę kondycji skóry.

Modelowanie sylwetki następuje wyłącznie z wykorzystaniem własnych komórek tłusz­czowych, bez użycia syntetycznych substan­cji czy implantów. Pomaga znacząco zmie­nić i skorygować kształt i objętość piersi, dokonać liftingu twarzy, czy wymodelować kształt całej sylwetki.

Fakt, że dzieje się to wyłącznie w oparciu o własną tkankę tłuszczową powoduje, że jest to najbardziej naturalna i przyjazna dla organizmu metoda. Przeszczep tłuszczu to zabieg, który można bezpiecznie powta­rzać. Co więcej, można po nim stosować bezpiecznie inne wypełniacze. Dodatkowym atutem lipotransferu nowoczesnymi me­todami jest jego niska inwazyjność, lepsza jakość pobranej tkanki tłuszczowej i więk­sza żywotność komórek tłuszczowych, a co za tym idzie – długotrwały efekt.

Magia tluszczu

Etapy lipotransferu:

 1. pobranie tkanki tłuszczowej, czyli liposukcja
 2. selekcja komórek
 3. implantacja w inne miejsce

Więcej o Liposukcji i Lipotransferze znajdziesz na:
LipoLife 3G – aspazja.pl/zabiegi/liposukcja-laserowa-i-lipotransfer
Adivive – aspazja.pl/zabiegi/adivive-liposukcja-lipotransfer

Polecamy!

Podsumowując, opisane powyżej zabiegi li­posukcji i lipotransferu można zastosować z powodzeniem u bardzo wielu pacjentów w różnym wieku. Nie powodują one przy tym utrudnień w ich życiu codziennym, są bezpieczne, a jednocześnie oferują możli­wość ponownego wykonania w celu osią­gnięcia jeszcze lepszych rezultatów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik i unikatowego na rynku sprzętu jesteśmy gotowi pomóc naszym pacjentom sprostać wyzwaniom, jakie niesie dla nich współczesna cy­wilizacja – oparta w dużej mierze na wizualnej oce­nie człowieka i otaczają­cego nas świata.

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ JUŻ TERAZ - 61 8 407 488

 

Magia tluszczu
lek. med.
Krystyna
Janusz

LipoLife 3G Liposukcja laserowa & lipotransfer - cennik

Ekspert Aspazji poleca. Cena podawana po indywidualnej konsultacji chirurgicznej.
Liposukcja pierwszy obszar 5000‑8000
Liposukcja drugi obszar 3000‑5000
Lipofilling piersi 4000‑6000
Lipofilling twarz 3000
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Aspazja Instytut Zdrowia i Urody, ul. Wichrowa 18, 60-449 Poznań w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!