Skleroterapia

Długie i szczupłe nogi to marzenia kobiet, jak i obiekt pożądania każdego mężczyzny. Niestety, osiągnięcie gładkiej skóry bez jakichkolwiek zmian skórnych jest niekiedy trudnym zadaniem. Najczęściej pojawiają się drobne pęknięcia małych naczyń krwionośnych, objawiające się jako tzw. pajączki. Wiele kobiet nosi buty na wysokim obcasie, często przez wiele godzin, co negatywnie wpływa na krążenie krwi w kończynach dolnych. Z czasem zastawki żylne przestają prawidłowo funkcjonować i tworzą się żylaki. Należą one nie tylko do problemów estetycznych, lecz przede wszystkim zdrowotnych.

Jeśli zależy nam na niechirurgicznym pozbyciu się nieestetycznych zmian, to należy wybrać zabieg skleroterapii. Polega on na wstrzyknięciu do likwidowanych naczyń środka leczniczego, który powoduje stan zapalny i prowadzi do uszkodzenia śródbłonka  naczynia, a następnie całkowitego zarośnięcia żyły. Zabieg nie wymaga tak długiej rekonwalescencji, jak zabiegi chirurgiczne, a jego efekty pojawiają się w czasie od dwóch do sześciu miesięcy po zabiegu.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Efekty są widoczne już po dwóch miesiącach w przypadku cienkich żyłek i pajączków, natomiast w przypadku dużych i rozległych żył skutki dostrzegalne są do około 6 miesięcy od wykonania serii zabiegów.

Wybrane naczynia krwionośne ostrzykiwane są specjalnym środkiem, który podrażnia wewnętrzne ściany naczynia, powodując procesy zapalne. Po pewnym czasie dochodzi do zwłóknienia i wchłonięcia naczynia.

  1. Konsultacja z lekarzem, wykluczenie przeciwwskazań.
  2. Określenie obszaru objętego zabiegiem.
  3. Podpisanie zgody na zabieg.
  4. Wstrzyknięcie substancji leczniczej do naczynek.
  5. Nałożenie opatrunku lub rajstop uciskowych.
  6. Opatrunek uciskowy należy nosić 2-3 dni, również w nocy według indywidualnych zaleceń lekarza.
  7. Ustalenie terminu kolejnej wizyty, jeśli występuje taka konieczność.
  8. Należy unikać długiego stania, klęczenia, siedzenia w kucki oraz intensywnych ćwiczeń (np. bieganie, siłownia) przez tydzień po zabiegu.
Czas trwania zabiegu: -
45
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, który czuwa nad jego prawidłowym przebiegiem. Przeprowadzony wywiad ma na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań. Po zabiegu może pojawić się drobne siniaki w miejscu iniekcji i delikatnie odczuwalny dyskomfort. Wraz z postępującym zarastaniem żyły, kończyny mogą przybierać kolor siny lub brązowy – jest to naturalna reakcja organizmu, przebarwienia znikają po kilku dniach.

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • niedokrwienie kończyn dolnych,
  • przebyte i aktywne zmiany zakrzepowo-zatorowe,
  • zatorowość płucna,
  • stany zapalne skóry w miejscach wykonywania zabiegu,
  • ciężkie choroby układowe,
  • terapia hormonalna (konieczna konsultacja z lekarzem).

Skleroterapia - cennik

Iniekcyjne zamykanie naczynek.

Zamykanie naczynek na nogach 300‑500

Zabieg wykonywany przez:

Skleroterapia lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.