Skleroterapia - z​​amykanie naczynek, zabieg laserowego zamykania naczyń

Często spotykanym problemem kosmetycznym jest pojawianie się pękających naczynek na twarzy i na nogach. Największą skłonność do nich posiadają osoby z cerą naczyniową, co nie oznacza, że innych ta kwestia nie dotyczy. Na tzw. pajączki wpływ ma również tryb życia, palenie papierosów, poziom stresu w życiu.

Czym się różni stary Excel V od nowego Excel V+?
To nowa, ulepszona wersja ulubionego sprzętu do zamykania naczyń. Dzięki nowej generacji sprzętu:

  • zabieg jest szybszy i przyjemniejszy
  • chłodzenie obejmuje większy obszar
  • efektywność zabiegu wzrasta dzięki możliowości wykorzystania większej mocy

Jak działa laser naczyniowy?
To przełomowe rozwiązanie w leczeniu zmian naczyniowych:

  • Po pierwsze dlatego, że jest to zabieg bezbolesny, a uczucie dyskomfortu ograniczone do minimum, dzięki ciągłemu chłodzeniu przed, podczas i po każdym impulsie laserowym.
  • Po drugie, dzięki regulacji wielu parametrów możliwe jest najlepsze dopasowanie terapii do konkretnej potrzeby pacjenta.
  • Po trzecie, laser dysponuje zwiększoną mocą, a co za tym idzie jest nawet do 3 razy skuteczniejszy od standardowych rozwiązań.
  • A po czwarte, jest to luksusowa technologia, której skuteczność potwierdzają najlepsi specjaliści z całego świata i wiele prestiżowych nagród branżowych.

Czy zabieg z wykorzystaniem lasera jest bolesny?
W większości przypadków jest to zabieg bezbolesny. Oczywiście zależy to od indywidualnego progu bólu, jakości skóry oraz kondycji w jakieś znajduje się pacjent. Duże znaczenie ma tu także ilość naczyń, ich grubość oraz usytuowanie. Dla większości osób zabieg jest bezbolesny i mówią one, że czuły jedynie sam dotyk schłodzonej głowicy. To właśnie dzięki niej zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.

Ile zabiegów laserowego zamykania naczyń trzeba wykonać, aby usunąć wszystkie naczynka?
Zależy to od ilości, wielkości i głębokości naczyń, dodatkowo każda tkanka reaguje inaczej na światło lasera. W większości przypadków po jednym zabiegu widoczna będzie już znacząca poprawa widoczności naczynek przy dużych naczyniach, a mniejsze mogą zostać wyeliminowane całkowicie. Laser jest w stanie zamknąć istniejące naczynka, jednak nie uchroni przed powstawaniem nowych, jeśli ktoś posiada skórę naczyniową. Osoby z predyspozycjami do pojawiania się nowych naczynek, dla idealnego efektu, powinny co jakiś czas powtórzyć zabieg w celu zamknięcia nowo powstałych naczynek.

Co z innymi metodami - IPL czy laser Nd-Yag?
Posiadamy również IPL i laser Nd-Yang, ale nie polecamy już tych zabiegów. Są to starsze technologie, a co za tym idzie boleśniejsze i mniej skuteczne.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Efektem zabiegów laserowych jest pozbycie się pękniętych naczynek krwionośnych. Zabieg można wykonać praktycznie na dowolnej części ciała. 

Podczas działania laserem naczyniowym do skóry emitowane są fale o długości 532 nm (KTP) i 1064 nm (Nd:Yag ), które przenikają przez jej poszczególne warstwy i są pochłanianie przez hemoglobinę – czerwony barwnik krwi. Naczynko zostaje zamknięte.

Każdorazowo, po przeanalizowaniu indywidualnego przypadku, lekarz-dermatolog dobiera odpowiednie parametry zabiegu m.in. wielkość plamki, siłę wiązki i rodzaj wykorzystywanego światła. Procedura z wykorzystaniem lasera jest w stanie zagwarantować najlepsze efekty - działanie nawet do 3 razy skuteczniejsze, niż przy wykorzystaniu innych laserów.

  1. Konsultacja z lekarzem, wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.
  2. Podpisanie zgody na zabieg.
  3. Oczyszczenie i odkażenie miejsca poddawanego zabiegowi.
  4. Naświetlanie laserem naczyniowym.
  5. Przekazanie zaleceń pielęgnacyjnych.
  6. Ustalenie terminu kolejnej wizyty (jeśli jest konieczna). Zabieg można powtarzać po około 2-3 miesiącach.
  7. Przez 5 dni po zabiegu nie zaleca się intensywnej aktywności fizycznej oraz stosowania masażu,.
  8. Po zabiegu nie wolno opalać się przez półtora miesiąca.
  9. Kosmetyki można stosować dopiero po 24 godzinach po zabiegu, należy unikać preparatów na bazie alkoholu, stosować preparaty natłuszczające skórę.
  10. Przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z wysokim filtrem (SPF 50).
Czas trwania zabiegu: -
60
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Każdy zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza-dermatologa, posiadającego odpowiednie kompetencje i doświadczenie. Stosowany sprzęt to najlepszy na świecie laser do zamykania naczyń krwionośnych, dlatego też gwarantuje on maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki specjalnej głowicy chłodzącej zabieg jest dużo lepiej tolerowany przez organizm, a procedura skuteczniejsza.

Przeprowadzana przed zabiegiem konsultacja lekarska pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i skutki uboczne.

  • stany zapalne skóry,
  • opryszczka,
  • aktywne nowotwory skóry,
  • terapia retinoidami,
  • cukrzyca,
  • bielactwo,
  • ciąża,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • fotodermatozy,
  • leki i preparaty fotouczulające,
  • stosowanie samoopalaczy,
  • opalona skóra.

Cutera Excel V+ - cennik

Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych.

Twarz 600‑800
Szyja 500‑800
Dekolt 600‑800
Nogi 1200‑1400
Uda 800
Łydki 800
Kostka 400‑600
Leczenie rumienia i plam na dłoniach 350‑600
Pojedynczy pajączek 300
Małe naczyniaki (wiśniowe, jamiste, gwieździste) do 10 szt. 300

Zabieg wykonywany przez:

Zamykanie naczynek lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

Zamykanie naczynek lek. Maciej Spałek

lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii-wenerologii oraz uzyskiwania doktoratu. Absolwent z wyróżnieniem UMP. Od początku studiów zafascynowany medycyną estetyczną, w której obecnie skupia się na działaniach przeciwstarzeniowych i uzyskaniu naturalnych efektów zabiegów. Jest zdania, że lekarz musi dokształcać się całe życie, więc nieustannie bierze udział w szkoleniach i kongresach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Uważa, że styl życia jest nieodzownym elementem medycyny anti-aging, co zawsze podkreśla podczas konsultacji z Pacjentami. Do jego pasji należą podróże oraz wizyty w restauracjach i odkrywanie nowych smaków. W wolnym czasie gra w tenisa, saunuje i spaceruje.